Ecowater COMFORT 500 EcoMulti

Sofistikovaný zmäkčovač pre domácnosti od osvedčeného výrobcu špeciálne pre vodu s vyšším obsahom železa a mangánu

Kód produktu: 30501

Základná špecifikácia:

Objem katexovej zmesi: 25 lit.
Rozmery zariadenia v mm - v/š/h: 1140/355/510
Maximálny okamžitý prietok vody: 1,2 m³/hod.
Pripojenie vody na vstupe a výstupe: 1"
Kompletná špecifikácia: Technický list Ecowater Comfort

Určenie: pre domácnosti a menšie prevádzky so spotrebou vody do 20m³ za mesiac.

Verzia EcoMulti obsahuje špeciálny katalizátor typu ECOMIX pre vodu s vyším obsahom železa a mangánu

 

 A

 

Prečo používať COMFORT 500?

Vyzrážané a usadené nánosy vodného kameňa sú najčastejšou príčinou porúch alebo úplného znefunkčnenia spotrebičov a technických zariadení ako sú rýchlovarná kanvica, kávovar, žehlička, práčka, umývačka riadu, bojler na ohrev teplej vody, prietokové ohrievače ale aj zanesenia vodovodných potrubí a vodovodov.
Čím väčší je nános vodného kameňa na špirálach výhrevných zariadení, tým je menšia účinnosť ohrievania a tým sa zvyšujú náklady na spotrebu elektrickej energie – až o 25% pri nánose 5 mm.

Ecowater Comfort

 

aqua.via

 

Iónová výmena:

Proces zmäkčovania funguje na princípe výmeny iónov, pričom ióny vápnika a horčíka obsiahnuté s rozpustených soliach vo vode sa vymenia za ióny sodíka. Vzniknuté soli sodíka sa vo vode nevyzrážavajú, nevytvárajú vodný kameň a prejdú celým vodovodným systémom bezozmeny. Výmena iónov prebieha na katalyzátore (katexe) umiestnenom v tlakovej nádobe zmäkčovača, pričom podľa tvrdosti vstupnej vody sa nastaví na riadiacej jednotke množstvo vody, po ktorom má nastať regenerácia katexu. Systém je nastavený tak, aby regenerácia prebehla po požadovanom množstve zmäkčenej vody o druhej hodine v noci, pretože počas regenerácie katexu nebude možné používať zmäkčenú vodu. Čas regenerácie je približne 1,5 hodiny. Ako regeneračné médium je použitý roztok chloridu sodného – NaCl, ktorý sa do soľnej nádoby zmäkčovača pridáva vo forme tabliet vyrobených pre tento účel. Nasýtený roztok s obsahom solí vápnika a horčíka je potom odvedený do odpadného potrubia. Celý systém zmäkčovania a regenerácie katexu funguje plne automaticky, pričom užívateľ systému iba dopĺňa soľné tablety do nádoby soľného roztoku.

Ecowater comfort

 

Test tvrdosti vody ZDARMA!


Ak potrebujete poradiť s výberom vhodného zmäkčovača, kontaktujte nás.

aqua.via

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie