DENVER RD 25

Osvedčený model zmäkčovača s plnoautomatickým riadením

590 € s DPH

Kód produktu: 30225

Základná špecifikácia:

Objem katexovej zmesi: 25 lit.
Rozmery zariadenia v mm - v/š/h: 1100/360/530
Maximálny okamžitý prietok vody: 2,0 m³/hod.
Pripojenie vody na vstupe a výstupe: 3/4"
Kompletná špecifikácia:  Technický list DENVER RD 25

Určenie: pre domácnosti, menšie prevádzky so spotrebou vody do 20m³ za mesiac.

A

Prečo používať DENVER RD 25?

Jeden z najpredávanejších zmäkčovačov. Od roku 2009 bolo v Európe predaných viac ako 35.000 zmäkčovačov z modelového radu DENVER, čím bola odskúšaná jeho spoľahlivosť v najrôznejších prevádzkových podmienkach. V roku 2016 bol modelový rad DENVER inovovaný a dostal modernejšiu riadiacu jednotku, ktorá zefektívnila jeho funkčnosť, čo má za následok zníženie spotreby soli a vody pri procese regenerácie katalyzátora.  

Vyzrážané a usadené nánosy vodného kameňa sú najčastejšou príčinou porúch alebo úplného znefunkčnenia spotrebičov a technických zariadení ako sú rýchlovarná kanvica, kávovar, žehlička, práčka, umývačka riadu, bojler na ohrev teplej vody, prietokové ohrievače ale aj zanesenia vodovodných potrubí a vodovodov.
Čím väčší je nános vodného kameňa na špirálach výhrevných zariadení, tým je menšia účinnosť ohrievania a tým sa zvyšujú náklady na spotrebu elektrickej energie – až o 25% pri nánose 5 mm.

kupelna-agua.via
Iónová výmena:

Proces zmäkčovania funguje na princípe výmeny iónov, pričom ióny vápnika a horčíka obsiahnuté s rozpustených soliach vo vode sa vymenia za ióny sodíka. Vzniknuté soli sodíka sa vo vode nevyzrážavajú, nevytvárajú vodný kameň a prejdú celým vodovodným systémom bezozmeny. Výmena iónov prebieha na katalyzátore (katexe) umiestnenom v tlakovej nádobe zmäkčovača, pričom podľa tvrdosti vstupnej vody sa nastaví na riadiacej jednotke množstvo vody, po ktorom má nastať regenerácia katexu. Systém je nastavený tak, aby regenerácia prebehla po požadovanom množstve zmäkčenej vody o druhej hodine v noci, pretože počas regenerácie katexu nebude možné používať zmäkčenú vodu. Čas regenerácie je približne 1,5 hodiny. Ako regeneračné médium je použitý roztok chloridu sodného – NaCl, ktorý sa do soľnej nádoby zmäkčovača pridáva vo forme tabliet vyrobených pre tento účel. Nasýtený roztok s obsahom solí vápnika a horčíka je potom odvedený do odpadného potrubia. Celý systém zmäkčovania a regenerácie katexu funguje plne automaticky, pričom užívateľ systému iba dopĺňa soľné tablety do nádoby soľného roztoku.

Test tvrdosti vody ZDARMA!


Ak potrebujete poradiť s výberom vhodného zmäkčovača, kontaktujte nás

aqua.via

 

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie