OSMOTIC 401

Najnovšia generácia 7-stupňového filtračného systému s RO membránou

588 € s DPH

690 € s DPH Zľava 102 €

Kód produktu: 10401

Základná špecifikácia

Účinnosť filtrácie: 85 – 98 %
RO membrána: FILMTEC 75 GPD
Výkon filtrácie: 100 až 280 l upravenej vody denne v závislosti na prevádzkových podmienkach
Prevádzkové podmienky: teplota 5 – 40 °C, tlak vstupnej vody 2,5 – 6,0 bar
Max. znečistenie vstupnej vody: TDS 2 000, 2 000 mg/l
Rozmery zariadenia: (V x Š x H) 440 x 390 x 185 mm
Rozmery zásobníka: (V x Š x H) 410 x 280 x 280 mm
Objem zásobníka upravenej vody: 12 litrov
Umiestnenie: napr. pod drez alebo do ľubovoľnej inej skrinky v kuchynskej linke, do technickej miestnosti, špajzy...

Prídavná batéria: OMEGA

 

OSMOTIC 401 je určený na úpravu a filtráciu pitnej vody pre firmy a domácnosti. Voda z vodovodnej siete alebo studne je upravená komplexnou 7-stupňovou filtráciou a technológiu reverznej osmózy, pričom sú z vody s účinnosťou až 98% odstránené všetky nežiaduce látky. Následne je voda mierne mineralizovaná a jej pH sa upraví do mierne zásaditej oblasti, čo je pre ľudský organizmus preukázateľne prospešné. Takto upravená voda je ideálna na každodenné pitie, varenie, prípravu kávy, čaju a to vždy čerstvá a v dostatočnom množstve.

 aqua.via

NADŠTANDARDNÁ KVALITA = PREDĹŽENÁ ZÁRUKA

Na filtračný systém OSMOTIC 401 poskytujeme komplexnú záruku 5 rokov.

K poskytnutiu predĺženej záruky je potrebná odborná montáž a dodržanie pravidelnej výmeny filtračných vložiek a náplní podľa pokynov výrobcu. Podrobné podmienky k predĺženej záruke nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach a v záručnom liste k tomuto produktu, ktorý si môžete stiahnuť tu: Záručný list pre OSMOTIC 401
Odbornú montáž k tomuto produktu si môžete objednať v sekcii služby alebo tu: Odborná montáž - inštalácia pre OSMOTIC 401

Filtračný systém OSMOTIC 401 je najnovšia generácia filtračného systému s osvedčenou technológiou reverznej osmózy a novým typom bajonetových filtračných vložiek pre ešte lepšiu filtráciu vody a lepšiu a dokonalejšiu údržbu zariadenia. OSMOTIC 401 je voľbou pre tých, ktorý hľadajú to najkvalitnejšie čo dnes ponúkajú technológie na lokálnu úpravu vody.     

 

V ČOM JE ROZDIEL ?   PREČO PRÁVE OSMOTIC 401 ?

 aqua.via

Kľúčové vlastnosti a vylepšenia

RO MEMBRÁNA FILMTEC 75 GPD. Membrány značky FILMTEC patriace do koncernu americkej firmy DOW, udávajú už viac ako 20 rokov tempo vývoja a napredovania v tejto oblasti. Väčšina odborníkov pracujúcich v oblasti úpravy vody potvrdí, že FILMTEC je svetovou jednodnotkou a voľbou číslo 1 pre dosiahnutie najvyššej kvality a bezpečnej prevádzky pri úprave vody.

DIZAJNOVÁ PRÍDAVNÁ BATÉRIA s keramickou kartušou. Kvalitná keramická kartuša v prídavnej batérii zaručuje dlhú životnosť a bezproblémovú funkčnosť prídavnej batérie. Zároveň je veľmi podstatné, aby dizajn batérie bol v zhode so súčasným trendom a zároveň vhodne dopĺňal existujúci priestor. Preto máme na výber viacero prevedení prídavných batérií. 

MOSADZNÉ VENTILY.  Štandardne sa pri filtračných systémoch používajú plastové ventily, poprípade ventily z nekvalitnej zliatiny. Bohužiaľ v oboch prípadoch sa často stáva už po relatívne krátkom čase (2-3 roky), že niektoré tieto ventily zostanú v lepšom prípade nefunkčné, ale v horšom prípade môžu "povoliť" a spôsobiť únik vody tam, kde je zariadenie nainštalované  a spôsobiť nepríjemnosti a finančnú škodu.

Preto jednoznačne len kvalitné mosadzne ventily. V našom prípade francúzskej značky THERMADOR.

MINERALIZÁCIA VODY. Použitím prírodného alpského dolomitu zvyšujeme obsah minerálov v upravenej vode. Nami používaný dolomit je od nemeckej firmy Dolomitwerk Jettenberg, ktorá vyrába tento produkt pod svojou ochrannou známkou SEMIDOL, čo je názov, ktorý vznikol z povahy jeho výroby. Jedná sa totižto o polo-vypálený dolomit (semi-dol). Dolomit obohacuje vodu o vápnik a horčík prirodzeným spôsobom presne tak, ako keď dažďová voda presakuje cez horniny, rozpúšťa do seba mineráli a takto obohatená sa stáva súčasťou zdrojov podzemných vôd. SEMIDOL obsahuje vápnik a horčík v prírodnej forme, ktorá zároveň mierne zvyšuje pH vody, takže po dokonalej filtrácii a následnej mineralizácii vody pomocou prírodného dolomitu dostávame vodu, ktorá je mierne mineralizovaná a zároveň mierne zásaditá. Presne taká, aká má byť. 

Niektoré firmy používajú rôzne zmesi minerálov, doslova "namixované" z laboratórne čistých chemikálií a dopĺňajú do vody aj iné mineráli ako je sodík a draslík. Je ale otázne, či je vhodné pridávať do vody aj sodík a draslík. Všeobecne sa medzi odborníkmi diskutuje to tom, že týchto minerálov prijímame nadbytok v strave a spôsobujú okrem iného napríklad srdcovo-cievne ochorenia.

OptiMINERAL. Použitím tejto funkcie je zabezpečená rovnomerná mineralizácia vody počas celej doby používania zariadenia OSMOTIC 401. Bez ohľadu na to, či si vodu naberiete ako prví ráno po tom, čo sa voda celú noc nepoužívala alebo počas rušného dňa. A bez ohľadu na to, či si naberiete pol pohára vody alebo vodu do fľaše so sebou. Optimálna mineralizácie je docielená použitím zásobníka vody a jeho správnym zapojením v systéme filtrácie po mineralizácii vody. Bezzásobníkový systém žiaľ toto neumožní.

BIO ACTIV FORMULA.  Pomocou tohoto biogénneho generátora, ktorý upravuje vnútornú štruktúru a rozloženie molekúl pitnej vody, vzniká biogénna voda. Biogénna voda nemení svoje chemické zloženie, ale vnútornú štruktúru a usporiadanie väzieb medzi molekulami vody. Takto upravená biogénna voda má pravotočivý charakter a je podstatne prístupnejšia živým organizmom ako bežná voda, je schopná výrazne ľahšie prenikať cez membránu bunky, lepšie ju vyživovať a zároveň účinnejšie detoxikovať. Viac o biogénnom generátore a jeho účinkoch na vodu sa dozviete tu:  AQUA Biogenic

STOP LEAKING. Kompaktný uzavretý dizajn filtračného zariadenia a dômyselný systém monitorovania úniku vody dokážu zabezpečiť, že v prípade nežiaduceho úniku vody zo zariadenia, bude uzatvorený prívod vody. Už žiadny únik vody, poškodené kuchynské linky alebo vytopený susedia.

NOVÝ TYP FILTRAČNÝCH VLOŽIEK. Unikátny dizajn bajonetových filtračných vložiek pre zvýšenú kapacitu a účinnosť filtrácie vody, pre rýchlejšiu, čistejšiu a dokonalejšiu servisnú výmenu a sanitáciu celého zariadenia.

SPACE SAFE. OSMOTIC 401 je navrhnutý s ohľadom na priestor, v ktorom má byť umiestnený. Lepšie využitie priestoru je dosiahnuté samostatne umiestneným filtračným zariadením s kompaktnými rozmermi a samostatným externým zásobníkom. Zásobník môže byť umiestnený aj v inej skrinke alebo v inom priestore ako filtračné zariadenia, a to až do vzdialenosti 10 m.     

BY-PASS RO MEMBRÁNY = Dokonalá údržba a dezinfekcia celého zariadenia. Je potrebné, aby počas servisnej výmeny filtračných vložiek a náplní, prúdil dezinfekčný roztok nielen cez domčeky filtračných vložiek, avšak aj do zásobníka a následne cez prídavnú batériu. Iba takto je zaručené, že prípadná kontaminácia zariadenia nežiaducimi mikroorganizmami, ktorá môže nastať aj spätne práve cez prídavnú batériu, bude eliminovaná. Práve k tomuto účelu slúži by-pass = obchádzka RO membrány, ktorý sme na zariadení OSMOTIC 401 vymysleli a konštrukčne vyriešili tak, že počas sanitácie zariadenia môže dezinfekčný roztok prúdiť celým zariadením vrátane RO membrány a následne aj do zásobníka a cez prídavnú batériu.

Štandardné filtračné systémy tento by-pass nemajú. A keďže bez neho je sanitácia zariadenia veľmi komplikovaná, zdĺhavá a niekedy dokonca nemožná, väčšina firiem a servisných technikov nedokáže urobiť sanitáciu komplexne a dôkladne. To môže mať za následok výrazné zhoršenie kvality vody, ktorú dennodenne zákazníci používajú.

ZNÍŽENÁ SPOTREBA VODY AŽ O 50%. Štandardne výrobcovia nastavujú filtračný systém tak, že na jeden liter vyrobenej vody je použitých 5 až 10 litrov vody z vodovodného systému. Na túto hodnotu má vplyv hlavne tlak vstupnej vody a veľkosť použitého reštriktora ( t.j. obmedzovača prietoku odpadnej vody). RO membrány sú koncipované tak, aby pri ich maximálnom povolenom zaťažení, (čo je vstupná hodnota vody TDS 2000), bola membrána dostatočne premývaná vodou, čím sa zabezpečení, že nežiaduce látky vo vode budú odvedené do odpadu a membrána bude správne fungovať a nebude týmito látkami zanesená a znefunkčnená. Praktickými skúsenosťami a testami sme zistili, že pri hodnotách celkového množstva rozpustených a nežiaducich látok vo vode (hodnota TDS) v našich reálnych podmienkach, môžeme znížiť množstvo spotrebovanej vody na 3 až 5 litrov na jeden liter vyrobenej vody, pri zachovaní plnej funkčnosti RO membrány a zachovaní rovnakej kvality výstupnej vody. Na tento účel sme vyvinuli vlastný systém nastavenia filtračného zariadenia, ktoré robíme v súlade s podmienkami na konkrétnom mieste inštalácie.


aqua.via

Jednotlivé stupne filtrácie

I. stupeň: sedimentačný filter 20 μm (mikrometer, starší názov mikrón). Zabezpečuje odfiltrovanie najväčších mechanických nečistôt obsiahnutých vo vode, akými sú: štrk, íl, piesok a hrdza uvoľnená z vodovodných potrubí.

II. stupeň: filter s obsahom aktívneho uhlia. Zachytáva látky na báze chlóru, nebezpečné trihalometány a ďalšie vo vode rozpustené plynné látky.

III. stupeň: sedimentačný filter 5 μm. Zabezpečuje odfiltrovanie jemnejších mechanických nečistôt pred vstupom vody do reverznej osmózy.

IV. stupeň: reverzná osmóza. Póry membrány reverznej osmózy majú veľkosť 0,0005 μm, čo zodpovedá približne veľkosti molekuly vody, ktorá membránou prechádza. Všetky ostatné molekuly väčšie ako molekula vody sa preto cez membránu nedostanú a sú s časťou vody, ktorá membránu obmýva, odvádzané do odpadu.

V. stupeň: in-line mineralizačný filter. Zabezpečuje jemnú a stabilnú mineralizáciu vody a upravuje pH vody do mierne zásaditej oblasti.

VI. stupeň: in-line uhlíkový filter. Odstraňuje z vody posledné zvyšky rozpustených plynných látok, čím vylepšuje senzorické vlastnosti vody.

VII. stupeň: AQUA Biogenic. Upravuje vnútornú štruktúru a rozloženie molekúl pitnej vody.

 

Prídavné zariadenia a varianty produktu

  UV LAMPA

zaručuje 100% sterilizáciu vody všade tam, kde je zvýšené riziko výskytu mikroorganizmov vo vode. Je nevyhnutnou súčasťou pri úprave vody z vlastného zdroja, teda studne. Ako zdroj UV žiarenia je použitá žiarivka OSRAM s výkonom 11W. Inštaluje sa ako posledný stupeň úpravy vody, tesne pred vstupom vody do prídavnej batérie. UV lampu pre OSMOTIC 401 si objednáte tu: link

 POMOCNÉ ČERPADLO

používa sa v prípade, ak je vstupný tlak vody nižší ako 2,5 baru, čo je minimálny tlak vstupnej vody potrebný pre správnu funkciu zariadenia OSMOTIC 401. Zvýšením tlaku vody na membránu reverznej osmózy sa zabezpečí zvýšenie výkonu zariadenia a zároveň sa zvýši jeho účinnosť. Pomocné čerpadlo pre OSMOTIC 401 si objednáte tu: link

  ZMENA VEĽKOSTI ZÁSOBNÍKA

OSMOTIC 401 je štandardne dodávaný so zásobníkom v objeme 12 litrov (3,2 gal ). Pri objednávke si môžete zdarma zmeniť zásobník vody za ľubovoľný iný z našej ponuky. Do poznámky v objednávke napíšte, o aký iný zásobník máte záujem.   

  ZMENA PRÍDAVNEJ BATÉRIE

OSMOTIC 401 je štandardne dodávaný s nerezovou prídavnou batériou OMEGA. Pri objednávke si môžete zdarma zmeniť prídavnú batériu za ľubovoľnú inú z našej ponuky. Do poznámky v objednávke napíšte, o akú inú prídavnú batériu máte záujem.

  DUOBATÉRIA

elegantné a praktické riešenie batérie typu dva v jednom. Zabezpečuje samostatným ovládaním a vývodom studenú a teplú vodu na bežné používanie a zároveň samostatným ovládaním a vývodom upravenú vodu na pitie a varenie. DuoBatériu si môžete objednať k zariadeniu OSMOTIC 401 so zľavou 25% . Pre zmenu prídavnej batérie na DuoBatériu so zľavou 25% použite položku DuoBatéria s 25%-nou zľavou v kategórii Batérie.

 aqua.via

Čo je reverzná osmóza, ako to funguje, prečo upravovať vodu týmto systémom ... všetko nájdete v našom Blogu

 

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie