Zmäkčovač vody

  • Zmäkčovače

Zmäkčovače vody SoftMatic, EcoWater, DENVER a SoftAqua sú  plnoautomatické zariadenia na zmäkčovanie vody, pracujúce na princípe iónovej výmeny. Spoľahlivo zachytávajú ióny vápnika a horčíka, ktoré sú vo vode rozpustené vo forme solí spôsobujúcich zvýšenú tvrdosť vody a tvorbu tzv. vodného kameňa. Viac o zmäkčovačoch sa dozviete na našom Blogu. Zmäkčovač vody, vodný kameň

Zmäkčovače vody

11 položiek

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:
  • SoftMatic WS 100

    Plnoautomatický zmäkčovač vody pre miesta s vyššou spotrebou vody

    SoftMatic WS 100

    SKLADOM

    1880 € s DPH

Na čo slúži zmäkčovač vody?

Zmäkčovač vody dokáže výrazne zmeniť kvalitu vody, ktorá je pre ľudský organizmus nenahraditeľná. Tvrdá voda obsahuje vyššie množstvo horčíka a rozpustených solí vápnika. Spôsobuje tiež viaceré nepríjemnosti a jej konzumácia nie je pre ľudský organizmus ideálna. O jej úpravu sa postará zmäkčovač vody.

Zmäkčovač vody sa postará o úpravu tvrdej vody

Zmakčovač vody pracuje na princípe iónovej výmeny. Spoľahlivo zachytávaja ióny vápnika a horčíka, ktoré sú vo vode rozpustené vo forme solí. Tieto soli spôsobujú zvýšenú tvrdosť vody, ako aj tvorbu takzvaného vodného kameňa. Zmäkčovače vody SoftMatic, EcoWater, DENVER a SoftAqua sa postarajú o úpravu vody a zabránia tvorbe vodného kameňa.

Zmäkčovač vody je riešením pre domácnosti, firmy, organizácie i väčšie objekty či reštaurácie a hotely, kde tvrdá voda dokáže narobiť nemalé problémy a pri dlhodobej nečinnosti i majetkové škody. Rovnako ako filter na vodureverzná osmóza či automat na vodu sú samozrejmosťou pre čistenie a zvýšenie kvality vody, zmäkčovač vody by mal byť samozrejmosťou v boji proti jej tvrdosti.

Ako sa so zmäkčovačom vody zbavíte tvrdej vody?

Tvrdá voda obsahuje veľké množstvo rozpustených solí, horčíka a vápnika. Rozpustnosť oxidu uhličitého sa vo vode so zvýšenou teplotou znižuje a vytvára sa uhličitan vápenatý, ktorý sa usádza v podobe vodného kameňa. Vodný kameň ovplyvňuje funkčnosť viacerých domácich spotrebičov. Najčastejšie spôsobuje ťažkosti napríklad práčkam, kanviciam či umývačkám riadu. Tvrdá voda s obsahom vodného kameňa je zodpovedná za viaceré nepríjemnosti spojené so zdravím človeka a je nevhodná pre pravidelný pitný režim detí i dospelých. Neváhajte nás kontaktovať pre viac informácií o zmäčovačoch vody. Radi vám poradíme s výberom najvhodnejšieho variantu pre vás.

Prihlásenie